  • CB047E0154JBC
CB047E0154JBC
advertisement
Manufacturer No:
CB047E0154JBC
HK JDW NO:
66-CB047E0154JBC
Package:
2220
Datasheet:
Description:
150nF Film Capacitor 5% 2220 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB047E0154JBC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    3.3mm
  • Length
    5.8mm