  • CB047E0334KBC
CB047E0334KBC
advertisement
Manufacturer No:
CB047E0334KBC
HK JDW NO:
66-CB047E0334KBC
Package:
2220
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% 2220 SMD/SMT 63V-DC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
CB047E0334KBC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2220
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    4mm
  • Length
    5.8mm