  • CB052E0474K--
CB052E0474K--
advertisement
Manufacturer No:
CB052E0474K--
HK JDW NO:
66-CB052E0474K--
Package:
2824
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% 2824 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB052E0474K--
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6.1mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    4.4mm
  • Length
    7.2mm