  • CB3LV-3C-90M0000
CB3LV-3C-90M0000
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3C-90M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-3C-90M0000
Package:
CSMD
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3C-90M0000
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    90MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    15pF
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Terminal Finish
    Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    90MHz