  • CBC2518T220KV
CBC2518T220KV
advertisement
Manufacturer No:
CBC2518T220KV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-CBC2518T220KV
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
CBC2518T220KV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBC2518T220KV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1007 (2518 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CB, C Type
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.001Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Current - Saturation
    320mA
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm