  • CBRHDSH1-200 BK
CBRHDSH1-200 BK
advertisement
Manufacturer No:
CBRHDSH1-200 BK
HK JDW NO:
154-CBRHDSH1-200 BK
Package:
4-SMD, Gull Wing
Datasheet:
CBRHDSH1-200 BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBRHDSH1-200 BK
  • Package / Case
    4-SMD, Gull Wing
  • Supplier Device Package
    4-HD DIP
  • Operating Temperature
    -50°C~125°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 1A
  • Current - Average Rectified (Io)
    1A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    200V