  • CC0201JRNPO8BN270
CC0201JRNPO8BN270
advertisement
Manufacturer No:
CC0201JRNPO8BN270
HK JDW NO:
898-CC0201JRNPO8BN270
Datasheet:
CC0201JRNPO8BN270
Description:
CAP CER 27PF 25V C0G/NPO 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC0201JRNPO8BN270
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm