  • CC0603FRNPO0BN150
CC0603FRNPO0BN150
advertisement
Manufacturer No:
CC0603FRNPO0BN150
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC0603FRNPO0BN150
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CC0603FRNPO0BN150
Description:
CC 15pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 765
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0603FRNPO0BN150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm