  • CC100LA600-60HZ
CC100LA600-60HZ
advertisement
Manufacturer No:
CC100LA600-60HZ
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CC100LA600-60HZ
Package:
Datasheet:
Description:
RLY CONT 3P 600V 60HZ 2NO/2NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC100LA600-60HZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Feature
    Auxiliary Contacts
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Box Lug
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    600VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Release Time
    10ms
  • Must Operate Voltage
    510VAC
  • Contact Rating (Current)
    100A
  • Must Release Voltage
    180VAC