  • CC1812JKNPOCBN101
CC1812JKNPOCBN101
advertisement
Manufacturer No:
CC1812JKNPOCBN101
HK JDW NO:
898-CC1812JKNPOCBN101
Datasheet:
CC1812JKNPOCBN101
Description:
CC 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1345
Step5Bar-code shipping tag
CC1812JKNPOCBN101
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    3.2mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm