  • CC18/4SA480-60HZ
CC18/4SA480-60HZ
advertisement
Manufacturer No:
CC18/4SA480-60HZ
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CC18/4SA480-60HZ
Description:
RLY CONT 4P 480V 60HZ NO AUX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC18/4SA480-60HZ
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -5°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Feature
    Auxiliary Contacts
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Operate Time
    12ms
  • Coil Voltage
    480VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Release Time
    4ms
  • Must Operate Voltage
    408VAC
  • Contact Rating (Current)
    18A
  • Must Release Voltage
    144VAC
  • Coil Voltage (AC)
    480V