  • CC45SL3FD221JYVNA
CC45SL3FD221JYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3FD221JYVNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3FD221JYVNA
Datasheet:
CC45SL3FD221JYVNA
Description:
CC45 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 11611
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3FD221JYVNA
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    4724
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    12mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±5%