  • CCB250PS15
CCB250PS15
advertisement
Manufacturer No:
CCB250PS15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-CCB250PS15
Package:
Datasheet:
CCB250PS15
Description:
CCB250PS15 datasheet pdf and AC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 4766
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCB250PS15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    CCB250 (250W)
  • Size / Dimension
    6.00Lx4.00W x 1.50 H 152.4mmx101.6mmx38.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    251W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, TUV, UL
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    16.7A
  • Voltage - Input
    80V~275VAC
  • Output Power
    250W