  • CCF50221KFKE36
CCF50221KFKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF50221KFKE36
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-CCF50221KFKE36
Step5Bar-code shipping tag
CCF50221KFKE36
  • Contact Plating
    Tin
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    221kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Flame Retardant
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.57mm
  • Length
    3.63mm