  • CCR05CG220GS
CCR05CG220GS
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG220GS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG220GS
Package:
Datasheet:
CCR05CG220GS
Description:
22pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG220GS
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
    Yes
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm