  • CCR10.0MXC8T
CCR10.0MXC8T
advertisement
Manufacturer No:
CCR10.0MXC8T
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CCR10.0MXC8T
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CCR10.0MXC8T
Description:
Quantity:
In Stock : 6320
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCR10.0MXC8T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CCR-MXC8
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.049W 3.20mmx1.25mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Capacitance
    18pF
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Load Capacitance
    15pF
  • Impedance
    40Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    800kHz
  • Height
    0.031 0.79mm