  • CD214C-T110CALF
CD214C-T110CALF
advertisement
Manufacturer No:
CD214C-T110CALF
HK JDW NO:
103-CD214C-T110CALF
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
CD214C-T110CALF
Description:
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Bidirect Diode 110VOLT
Step5Bar-code shipping tag
CD214C-T110CALF
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Base Part Number
    CD214C
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    110V
  • Number of Elements
    1
  • Number of Channels
  • Power Dissipation-Max
    5W
    No
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    177V
  • Clamping Voltage
    177V
  • Peak Pulse Current
    8.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    110V
  • Max Surge Current
    8.4A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    122V
  • Bidirectional Channels
  • Reverse Breakdown Voltage
    122V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    400W