  • CD42FD223JO3+GXZ
CD42FD223JO3+GXZ
advertisement
Manufacturer No:
CD42FD223JO3+GXZ
HK JDW NO:
192-CD42FD223JO3+GXZ
Datasheet:
CD42FD223JO3+GXZ
Purchasing and Inquiry
CD42FD223JO3+GXZ Overview
Consequently, it has 1.421Lx0.311W 36.10mmx7.90mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.500V is the voltage rating of this electronic part.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD42FD223JO3+GXZ Features
its size/dimension is 1.421Lx0.311W 36.10mmx7.90mm
a voltage rating of 500V
CD42FD223JO3+GXZ Applications
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD42FD223JO3+GXZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.421Lx0.311W 36.10mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Spacing
    1.063 27.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm