  • CD54NP-100MC
CD54NP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CD54NP-100MC
HK JDW NO:
738-CD54NP-100MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CD54NP-100MC
Description:
Quantity:
In Stock : 2648
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CD54NP-100MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Series
    CD54
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.5mm
  • Current Rating
    1.44A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    1.44A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2422
  • DC Current
    1.44A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm