  • CDBZ5T30100-HF
CDBZ5T30100-HF
advertisement
Manufacturer No:
CDBZ5T30100-HF
HK JDW NO:
186-CDBZ5T30100-HF
Package:
Z5-T
Datasheet:
CDBZ5T30100-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDBZ5T30100-HF
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Z5-T
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    PURE TIN
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N2
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    850mV @ 30A
  • Forward Current
    30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Application
    EFFICIENCY
  • Forward Voltage
    850mV
  • Max Reverse Voltage (DC)
    100V
  • Average Rectified Current
    30A
  • Number of Phases
    1
  • Peak Reverse Current
    50μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    100V
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    350A