  • CDCH10D48/ANP-100KC
CDCH10D48/ANP-100KC
advertisement
Manufacturer No:
CDCH10D48/ANP-100KC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDCH10D48/ANP-100KC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDCH10D48/ANP-100KC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.5A
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    41mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    10 μH
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    10.0076mm