  • CDEP105NP-2R2MC-88
CDEP105NP-2R2MC-88
advertisement
Manufacturer No:
CDEP105NP-2R2MC-88
HK JDW NO:
738-CDEP105NP-2R2MC-88
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 78
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDEP105NP-2R2MC-88
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    1.500002g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    CDEP105
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Current Rating
    11.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.3mOhm Max
  • Max DC Current
    9.6A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    ON CIRCLE
  • Case/Size Code
    3939
  • DC Current
    11.2A
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm