  • CDM2205-800FP SL
CDM2205-800FP SL
advertisement
Manufacturer No:
CDM2205-800FP SL
HK JDW NO:
154-CDM2205-800FP SL
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
CDM2205-800FP SL
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 2.7 Ω @ 2.5A, 10V 30V 705pF @ 25V 17.4nC @ 10V 800V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 12567
Step5Bar-code shipping tag
CDM2205-800FP SL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    48W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    2.7 Ω @ 2.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    705pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    5A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    17.4nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    800V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    30V