  • CDPH4D19FNP-330MC
CDPH4D19FNP-330MC
advertisement
Manufacturer No:
CDPH4D19FNP-330MC
HK JDW NO:
738-CDPH4D19FNP-330MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDPH4D19FNP-330MC
Description:
FIXED IND 33UH 1.25A 200 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
CDPH4D19FNP-330MC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CDPH4D19F
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    2020
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    430mA
  • Case/Size Code
  • DC Current
    1.25A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm