  • CDR01BX102BKSM
CDR01BX102BKSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BX102BKSM
Manufacturer:
Korea Electric Terminal
HK JDW NO:
9727-CDR01BX102BKSM
Purchasing and Inquiry
CDR01BX102BKSM Overview
Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR01BX102BKSM Features
CDR01BX102BKSM Applications
There are a lot of Korea Electric Terminal CDR01BX102BKSM applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BX102BKSM
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm