  • CDR02BX153AKMMAJ
CDR02BX153AKMMAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX153AKMMAJ
HK JDW NO:
877-CDR02BX153AKMMAJ
Datasheet:
CDR02BX153AKMMAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1805 (4512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX153AKMMAJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm