  • CDR02BX153AKSS\M1K
CDR02BX153AKSS\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX153AKSS\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR02BX153AKSS\M1K
Package:
1805
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 1805
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX153AKSS\M1K
  • Package / Case
    1805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm