  • CDR02BX682BKSS\M500
CDR02BX682BKSS\M500
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX682BKSS\M500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR02BX682BKSS\M500
Package:
1805
Datasheet:
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 1805
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX682BKSS\M500
    Select All
  • Mount
    1805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm