  • CDR05BX104BKUP
CDR05BX104BKUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX104BKUP
HK JDW NO:
417-CDR05BX104BKUP
Purchasing and Inquiry
CDR05BX104BKUP Overview
CDR05BX104BKUP Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CDR05BX104BKUP Applications
There are a lot of KEMET CDR05BX104BKUP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX104BKUP
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm