  • CDR14BG131DJSR
CDR14BG131DJSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG131DJSR
HK JDW NO:
66-CDR14BG131DJSR
Description:
130pF Ceramic Capacitor 5% 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG131DJSR
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm