  • CDR14BG301CJSS
CDR14BG301CJSS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG301CJSS
HK JDW NO:
66-CDR14BG301CJSS
Package:
Datasheet:
CDR14BG301CJSS
Description:
300pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG301CJSS
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Dielectric Material
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    300pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    1111
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm