  • CDR31BX152AKWS
CDR31BX152AKWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX152AKWS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR31BX152AKWS
Purchasing and Inquiry
CDR31BX152AKWS Overview
Rated DC is 50V for this electrical part.
CDR31BX152AKWS Features
CDR31BX152AKWS Applications
There are a lot of KEMET CDR31BX152AKWS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX152AKWS
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3mm