  • CDR31BX222BMUR
CDR31BX222BMUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX222BMUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BX222BMUR
Package:
0805
Datasheet:
CDR31BX222BMUR
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX222BMUR
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/7
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V