  • CDR32BP182AKWR
CDR32BP182AKWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP182AKWR
HK JDW NO:
417-CDR32BP182AKWR
Package:
1206
Datasheet:
CDR32BP182AKWR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP182AKWR Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.A case of 1206 is used to package the product.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
CDR32BP182AKWR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP182AKWR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP182AKWR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP182AKWR
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm