  • CDR32BP200BKWR
CDR32BP200BKWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP200BKWR
HK JDW NO:
417-CDR32BP200BKWR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP200BKWR Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.There are no cases included with the product.It operates from a voltage of 100VV DC.
CDR32BP200BKWR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP200BKWR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP200BKWR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP200BKWR
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm