  • CDR32BP301BKWP
CDR32BP301BKWP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP301BKWP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP301BKWP
Package:
1206
Datasheet:
Description:
300pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP301BKWP
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm