  • CDR32BP330BFUR
CDR32BP330BFUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP330BFUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP330BFUR
Package:
1206
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP330BFUR
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm