  • CDR32BP390BJWR
CDR32BP390BJWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP390BJWR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP390BJWR
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CDR32BP390BJWR Overview
The temperature coefficient of this substance is 30ppm/Cel ppm/°C.In a 1206 case, the product is packaged.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 100VV.
CDR32BP390BJWR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP390BJWR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP390BJWR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP390BJWR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm