  • CDR32BP680BKSR
CDR32BP680BKSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP680BKSR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP680BKSR
Datasheet:
CDR32BP680BKSR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP680BKSR Overview
Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.1206 cases contain the product.A voltage of 100V is used with this electrical part.
CDR32BP680BKSR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP680BKSR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP680BKSR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP680BKSR
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Ceramic
  • Published
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm