  • CDR32BX393AKWS
CDR32BX393AKWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BX393AKWS
Manufacturer:
Korea Electric Terminal
HK JDW NO:
9727-CDR32BX393AKWS
Purchasing and Inquiry
CDR32BX393AKWS Overview
This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
CDR32BX393AKWS Features
CDR32BX393AKWS Applications
There are a lot of Korea Electric Terminal CDR32BX393AKWS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BX393AKWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm