  • CDR33BP272AJWM
CDR33BP272AJWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BP272AJWM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR33BP272AJWM
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
CDR33BP272AJWM Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.1210 cases contain the product.A voltage of 50V is used with this electrical part.
CDR33BP272AJWM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR33BP272AJWM Applications
There are a lot of KEMET CDR33BP272AJWM applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BP272AJWM
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm