  • CDR33BX473AKSS\M1K
CDR33BX473AKSS\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BX473AKSS\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR33BX473AKSS\M1K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BX473AKSS\M1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm