  • CDR34BP302BFSR
CDR34BP302BFSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP302BFSR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR34BP302BFSR
Datasheet:
CDR34BP302BFSR
Purchasing and Inquiry
CDR34BP302BFSR Overview
Having a coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C, it is at room temperature.There is a case 1812 that contains the product.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR34BP302BFSR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR34BP302BFSR Applications
There are a lot of KEMET CDR34BP302BFSR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP302BFSR
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.5mm