  • CDR35BP223AFSP
CDR35BP223AFSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP223AFSP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR35BP223AFSP
Package:
1825
Datasheet:
CDR35BP223AFSP
Purchasing and Inquiry
CDR35BP223AFSP Overview
30ppm/Cel ppm/°C is the temperature coefficient.There is a case 1825 that contains the product.Rated DC is 50V for this electrical part.
CDR35BP223AFSP Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR35BP223AFSP Applications
There are a lot of KEMET CDR35BP223AFSP applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP223AFSP
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness
    1.5mm