  • CDR35BP472BJUR
CDR35BP472BJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP472BJUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR35BP472BJUR
Description:
0.0047μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP472BJUR
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0047μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1825
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    4.5mm