  • CDR95NP-150MC
CDR95NP-150MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR95NP-150MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDR95NP-150MC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR95NP-150MC
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3A
  • Current - Saturation
    3.5A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    46.8mOhm
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    5.207mm
  • Length
    12.9032mm
  • Width
    9.398mm