  • CDRC62NP-221MC
CDRC62NP-221MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRC62NP-221MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRC62NP-221MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRC62NP-221MC
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRC62
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.7mm
  • Construction
    Magnetically Shielded
  • Current Rating
    142mA
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    142mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.2MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2525
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.77Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    220 μH
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.4892mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    6.7056mm