  • CDRH124NP-271MC
CDRH124NP-271MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH124NP-271MC
HK JDW NO:
738-CDRH124NP-271MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH124NP-271MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH124NP-271MC
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    870mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Case/Size Code
    4747
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH124
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.3mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA