  • CDRH127-471MC
CDRH127-471MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH127-471MC
HK JDW NO:
738-CDRH127-471MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH127-471MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH127-471MC
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH127
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    4
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    790mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    980mOhm Max
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Case/Size Code
    4848
  • Rated Current-Max
    0.79A
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm