  • CDRH3D11NP-270NC
CDRH3D11NP-270NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D11NP-270NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D11NP-270NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D11NP-270NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D11NP-270NC
    Select All
  • Packing Method
    Box
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    726mOhm Max
  • Max DC Current
    480mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    170mA
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH3D11
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±30%